wszyStko
czego potrzeba
aby wypocząć.

Alicja i Wiesław Chmielewscy zapraszają do kameralnego agropensjonatuRybak”. Pensjonat położony jest na końcu wsi Wydminy na wcinającym się w jezioro półwyspie. Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się most łączący stały ląd z największą na Jeziorze Wydmińskim wyspą (zwaną bezpretensjonalnie Wyspą). Prawie cała Wyspa pokryta jest lasem. Na Wyspie od strony wsi, nad tzw. Węziną, zlokalizowane są dwie plaże. Jezioro objęte jest strefą ciszy.

Goście pensjonatu mają bezpośredni dostęp do jeziora. Mogą korzystać ze stacjonarnego grilla i miejsca na ognisko.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego znajduje się na pobliskiej plaży.

Położenie

Gmina Wydminy leży na skraju Pojezierza Mazurskiego, w pewnym oddaleniu od głównego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na granicy Pojezierza Ełckiego. Na terenie gminy jest ponad 20 jezior polodowcowych. Największe to Jezioro Wydmińskie z ośmioma, malowniczymi wyspami oraz Jezioro Gawlik.

Przyroda

Wydminy i ich okolice oferują wszystkie Mazurskie atrakcje – jeziora, lasy, polne drogi. Jest więc gdzie pływać, jeździć rowerem, czy spacerować. Szczegółowe informacje dla wędkarzy znajdują w zakładce Wędkowanie.

Warto odwiedzić rezerwat Staświńskie Łąki, pozostałość po liczącym 2,5 tys. ha, osuszonym w XIX w. jeziorze. Rezerwat ten jest jedną z ostatnich ostoi cietrzewia, niezwykle rzadkiego ptaka. Poza tym w rezerwacie są wspaniałe rośliny i tak rzadkie okazy, jak śmiałek darniowy czy wierzba szara i purpurowa